Κουλούρι. Απλό, απολαυστικό και παραδοσιακά λαϊκό έδεσμα. Για πρωινό, με τον καφέ κλπ κλπ. Όπως λέει και ο ήρωας του Πέτρου Μάρκαρη, Κώστας Χαρίτος, το κουλούρι τώρα πιά έχει αντικατασταθεί από το κρουασάν. Μάθαμε όλοι στα κρουασάν. Σοβαρέψαμε. Και γίναμε (παραλίγο) σαν αυτούς που βλέπουμε στην τηλεόραση. Αυτούς που μας ενημερώνουν για ό,τι γίνεται τριγύρω μας, στην άλλη άκρη της πόλης και στην άλλη άκρη της χώρας. Και εδώ που τα λέμε, δεν τους συμπαθούμε και πολύ.
Ε, εμείς λοιπόν αποφασίσαμε να αφήσουμε το κρουασάν για Το Κουλούρι. Στο κάτω κάτω τί είναι ο Louis de Funès μπροστά στον Μάρκο Σεφερλή Χάρρυ Κλυνν; Το Κουλούρι παρέχει απλόχερα σφαιρική ενημέρωση για φλέγοντα ζητήματα και εξελίξεις που ΚΑΝΕΙΣ άλλος δεν τολμάει να πει, για να το παίζετε έξυπνοι στους φίλους σας. Μοναδικές ειδήσεις από μια έμπειρη, ευφάνταστη συντακτική ομάδα. Κλείστε την τηλεόραση, ήρθε Το Κουλούρι.
Lorem Ipsum αδέρφια.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.