Είδατε στον ύπνο σας ένα ικρίωμα και δεν ξέρετε τι σημαίνει; Αναρωτιέστε γιατί δεν έχετε φίλους; Γεννάνε τα κοκόρια σας; Έχετε πάντοτε την εντύπωση πως αν είχατε πει την κατάλληλη παροιμία η ζωή σας θα είχε αλλάξει προς το καλύτερο, αλλά την κρίσιμη στιγμή κολλήσατε;
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ», Κουλουριού - Κουραφέλκυθρου, έχει όλες τις απαντήσεις. Έρχεται να εντυπωσιάσει, να διδάξει, να μεταδώσει λίγη από τη σοφία του και να απαντήσει στο γιατί δεν είναι ποτέ καλή ιδέα να μπαίνεις σε πλυντήριο που λειτουργεί.
Περιλαμβάνει ακόμα: διαρκές ημερολόγιο, τα μυστικά της γιαγιάς, συνταγές, ονειροκρίτη, προβλέψεις, παροιμίες, ανέκδοτα και το τηλέφωνο του Παναγιώτη Γιαννάκη (Δράκος).
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» του 2024 κυκλοφορεί από την Jemma Press. Θα τον βρείτε σε επιλεγμένα βιβλιοπωλεία, τοπικές εορτοπανήγυρεις και τα βράδια σε προαύλια εκκλησιών.
Για να τον αποκτήσετε δείτε ενδεικτικά τους παρακάτω συνδέσμους:
Εναλλακτικά, γράψτε έναν δικό σας Καζαμία.
Έγραψαν για τον Τιτανομέγιστο Καζαμία Το Κουάρκ:
- First of all, congratulations (Δημήτρης Χατζηγεωργίου)
- Κάλλιο πέντε και στο χέρι, παρά γαϊδουρογύρευε (λαϊκή ρήση - παροιμία)
- Πολύ χειρότερος από τον Καζαμία Το Κουάρκ του 2025 (Άση Μπήλιου)
- Αχ Δεκέμβρη γιουσουφάκι, των ανέμων λαστιχάκι (Άγιος Παΐσιος)
- Ήθελε φτηνότερο χαρτί (Γουτεμβέργιος)
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.