Είχα την ευκαιρία να επισκεφτώ την πανέμορφη Οδησσό και φυσικά δεν το μετάνιωσα. Άλλωστε ποτέ δεν λέω όχι σε μία εκδρομή.
Πραγματικά, αυτή την εποχή, στο ξεκίνημα της άνοιξης, η ουκρανική πόλη είναι υπέροχη. Τα φυτά αρχίζουν να ανθίζουν, η φύση οργιάζει, το κρύο υποχωρεί. Σκέτη μαγεία. Μακάρι να είχαμε το χρόνο να μείνουμε λίγο ακόμη, να επισκεφτούμε μερικές πόλεις ακόμη.
Όσο για το απρόοπτο που μας έτυχε, με μια έκρηξη κοντά στην αποστολή μας, σας διαβεβαιώ πως επρόκειτο για μεμονωμένο γεγονός και πως η χώρα είναι απόλυτα ασφαλής.
Σας καλώ να την επισκεφτείτε άμεσα, αν δεν έχετε κλείσει ακόμη κάτι για τα τριήμερα ή το Πάσχα. Το ταξίδι συνεχίζεται.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.