Καμμιά απολύτως εξέλιξη άξια αναφοράς δεν έλαβε χώρα χθες τόσο στην εσωτερική όσο και στην εξωτερική επικαιρότητα. Οι ρεπόρτερ του «Κουλουριού» επιβεβαιώνουν πως καμμιά είδηση η οποία να ενδιαφέρει πραγματικά τους αναγνώστες του δεν καταγράφηκε, ενώ όλες οι πηγές του ενημέρωσαν πως δεν έχουν τίποτα απολύτως άξιο λόγου να μεταφέρουν.
Όπως ανέφερε χαρακτηριστικά ένας περαστικός ο οποίος έτυχε να περνάει έξω από τα κεντρικά του «Κουλουριού»: «Παιδιά τι να σας πω, δεν έχω δει κάτι που να σας ενδιαφέρει σήμερα, ούτε μου έχει πει κανείς τίποτα». Λίγο αργότερα στα γραφεία μας έφτασε μια σφραγισμένη επιστολή, η οποία τελικά αποδείχτηκε πως δεν ήταν παρά ένας απλήρωτος λογαριασμός ενώ όλες οι κλήσεις που δέχτηκαν οι ρεπόρτερ μας ήταν από φίλους, συγγενείς και ερωτικούς συντρόφους.
Αργά το απόγευμα ακούστηκε ένας δυνατός θόρυβος ο οποίος ωστόσο προήλθε από την τηλεόραση ενώ αν είχε γίνει κάτι το βράδυ σίγουρα θα το είχαμε πληροφορηθεί. Μείνετε συντονισμένοι με το «Κουλούρι» ωστόσο, καθώς αν συμβεί το οτιδήποτε, θα είστε οι πρώτοι που θα το πληροφορηθείτε. Λογικά.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.