Τρικούβερτο ήταν το γλέντι που έστησε παρέα κολλητών το περασμένο βράδυ του Σαββάτου, με τους 30άρηδες φίλους να επιλέγουν γνωστό μπαρ του Γαλατσίου για την διασκέδασή τους.
Η παρέα, μαζεύτηκε λίγο μετά τις 10 το βράδυ και όπως πάντα, τα πράγματα δεν άργησαν να ξεφύγουν από τον έλεγχο, αφού οι πρώτες μπύρες, οι ποικιλίες τυριών και οι ξηροί καρποί, οδήγησαν σε ακραίες συμπεριφορές, όπως οι συζητήσεις για τον καλύτερο αφυγραντήρα της αγοράς και τα οφέλη που προσφέρει ένας καλός αφυγραντήρας.
Μάλιστα, εξαιτίας του αλκοόλ δεν έλειψαν και οι διενέξεις, όμως τα χειρότερα αποφεύχθησαν χάρη στην παρέμβαση των ψυχραιμοτέρων, που είχαν αναλάβει το ρόλο του νηφάλιου οδηγού. Το επόμενο πρωί μάλιστα, η παρέα μαζεύτηκε για μπραντς σε διπλανό μαγαζί, γελώντας με όσα συνέβησαν το περασμένο βράδυ και καταλήγοντας τελικά στον εκλεκτό αφυγραντήρα.
Το «Κουλούρι» θα παρακολουθεί στενά το θέμα και θα επανέλθει για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.