Σάλος προκλήθηκε από τα δηλητηριασμένα τρόφιμα που έφαγαν μαθητές και οδηγήθηκαν στο νοσοκομείο.
Δεχόμαστε την κριτική και την ευαισθητοποίηση και κάνουμε τα πάντα για να είναι τα παιδιά ασφαλή. Φαντάζεστε ωστόσο, τα παιδιά να είχαν φάει τα φαγητά αυτά μερικές ημέρες αργότερα; Θα μπορούσε να ξεσπάσει πυρκαγιά στα σχολεία και η ζημιά θα ήταν πολύ μεγαλύτερη.
Προφανώς, κάτι πήγε λάθος με τη συγκεκριμένη παρτίδα κι έτσι εκτός από χαλασμένα, τα φαγητά αυτά προκαλούσαν φωτιές. Ίσως ήταν πολύ καυτερά, δεν ξέρω, δεν μπορούμε και να το ερευνήσουμε τώρα. Άγιο είχαμε.
Δεν θα μάθουμε ποτέ, όμως καλό θα είναι να κάνουμε τον σταυρό μας και να προχωρήσουμε.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.