Έχουμε τονίσει επανειλημμένα ότι θα είμαστε πανέτοιμοι για τη φετινή αντιπυρική περίοδο. Και δεν πρόκειται να δεχτούμε καμία κριτική για το γεγονός ότι έχουν ήδη ξεσπάσει πυρκαγιές στα Πιέρια Όρη και το Λασίθι.
Αυτό ακριβώς θέλει η φωτιά, να ασχοληθούμε μαζί της. Πρόκειται για καπρίτσια, αλλά δεν θα της κάνουμε το χατίρι, δεν θα της προσφέρουμε αυτή την ικανοποίηση. Θα τη σβήσουμε όταν έρθει η ώρα της και αυτό θα είναι όταν το πούμε εμείς.
Κάθε πράγμα στην εποχή του και η αντιπυρική περίοδος το καλοκαίρι. Φωτιά, σε βλέπουμε, αλλά σε αγνοούμε.
Θα τα πούμε όταν έρθει η ώρα και τότε θα το μετανιώσεις.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.