Τη γνώμη μου για τους νεκρούς του Πολυτεχνείου την ξέρετε. Έχω βαρεθεί αυτή την καραμέλα, αφού κανείς δεν πέθανε μέσα στο Πολυτεχνείο και προφανώς λόγω κάποιας σύμπτωσης, έτυχε κάποιοι συμπολίτες μας να πεθάνουν εκείνες τις ημέρες στις γύρω γειτονιές.
Όμως ειλικρινά, σας ερωτώ. Αντί να ασχολούνται με αυτά που ενδιαφέρουν πραγματικά τους Έλληνες ασχολούνται με πράγματα που δεν αφορούν κανέναν παρά μόνο τον μικρόκοσμό τους. Δηλαδή σήμερα στην Ελλάδα πόσοι πιστεύετε από τους 100 συμπολίτες μας άμα τους ρωτήσουμε ενδιαφέρονται για τους νεκρούς του Πολυτεχνείου, όταν ένα βαρέλι φέτα έχει φτάσει σε τέτοιες τιμές;
Λοιπόν, ας συνέλθουμε κι ας ασχοληθούμε με τα πραγματικά μας προβλήματα, κι ας μην ξεχνάμε ότι τουλάχιστον τότε, κοιμόμασταν με ανοιχτά τα παράθυρα και υπήρχε ασφάλεια.
Φτάνει πια με την προπαγάνδα και τη μικροπολιτική. Η χώρα έχει ανάγκη από άλλα πράγματα, ευτυχώς όχι δρόμους, γιατί φτιάχτηκαν τότε αρκετοί. Συνέλθετε.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.