Με έντονο εκνευρισμό και μηδενική όρεξη ξύπνησε σήμερα για να πάει στη δουλειά ο Θοδωρής Β. από την Πανόρμου, διαπιστώνοντας πως θα πρέπει να εμφανιστεί στο γραφείο του παρά το γεγονός πως είναι Δευτέρα.
Ο 37χρονος, μετά τη Δευτέρα του Πάσχα και την απεργία της Πρωτομαγιάς, είχε καλομάθει στα τετραήμερα και τα τριήμερα, με αποτέλεσμα να μην μπορεί με τίποτα να χωνέψει το γεγονός πως η εβδομάδα που μόλις άρχισε, θα είναι ολόκληρη και θα πρέπει να δουλέψει για 5 ημέρες.
«Απαράδεκτη κατάσταση, το δίχως άλλο. Ξύπνησα, είδα ότι είναι Δευτέρα και θα πρέπει να δουλέψω κανονικά. Μια χαρά δεν συνηθίσαμε τις περασμένες εβδομάδες, τι θέλετε πάλι τα πενθήμερα δουλειάς; Ποιος περιμένει τώρα παραπάνω από μήνα για του Αγίου Πνεύματος, αν το δώσουν για αργία μάλιστα;», αναρωτήθηκε φανερά ενοχλημένος ο άνδρας, καθώς παρέμενε κολλημένος στην κίνηση καθ' οδόν προς το γραφείο του.
Το «Κουλούρι» θα παρακολουθεί την ημέρα του Θοδωρή από κοντά και θα επανέλθει για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.