Ήρεμα κυλάει μέχρι στιγμής η σημερινή ημέρα για τον Σπύρο Μπιμπίλα, ο οποίος δεν έχει χρειαστεί να ανακοινώσει στον λογαριασμό του στο Facebook τον θάνατο κάποιου γνωστού ή λιγότερο γνωστού συναδέλφου του.
Ο πρόεδρος του Σωματείου Ελλήνων Ηθοποιών, ολοκλήρωσε πριν από λίγο τα τηλεφωνήματά του σε νοσοκομεία και νεκροταφεία της χώρας και με μεγάλη χαρά διαπίστωσε πως όλοι οι ηθοποιοί παραμένουν ζωντανοί, ευχόμενος η μέρα να κυλήσει έτσι.
Φυσικά, στον απογευματινό γύρο τηλεφωνημάτων θα κριθεί η επιτυχία της ημέρας, ενώ αναμένεται και η επίσκεψη στο σπίτι του από μέλη του Ληξιαρχείου, με τον αγαπημένο πρωταγωνιστεί να ελπίζει πως σήμερα δεν θα χρειαστεί να μοιραστεί κάποια δυσάρεστη είδηση.
Μαζί με τον κ. Μπιμπίλα, παρακολουθούμε κι εμείς τις εξελίξεις και θα επανέλθουμε για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.