Μία ακόμη πολιτική ταινία που θα εστιάσει στα ελληνικά πράγματα και συγκεκριμένα στον ΣΥΡΙΖΑ, φαίνεται πως ετοιμάζει ο Κώστας Γαβράς.
Ο σπουδαίος σκηνοθέτης, μετά τους «Ενήλικες στο Δωμάτιο», επιστρέφει με το «Τριήμερο στις Σπέτσες», εκεί όπου θα παρουσιάσει όσα συνέβησαν το περασμένο τριήμερο στην οικία του Στέφανου Κασσελάκη στο νησί.
Προς το παρόν, δεν έχει διαρρεύσει το ποιοι ηθοποιοί θα υποδυθούν τους πολιτικούς πρωταγωνιστές, με το όνομα του Βασίλη Κούκουρα να ακούγεται έντονα για τον ρόλο του προέδρου του κόμματος, και της Καίτης Κωνσταντίνου για εκείνον της Έλενας Ακρίτα. Για τον ρόλο του Παύλου Πολάκη τέλος, το επικρατέστερο όνομα είναι αυτό του Γιάννη Μποσταντόγλου.
Η ταινία, αναμένεται να κάνει πρεμιέρα στις αίθουσες τον Μάιο. Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.