Σαστισμένη παρακολουθεί τις τελευταίες ώρες τις εξελίξεις η παγκόσμια επιστημονική κοινότητα, μετά τις τελευταίες δηλώσεις του Κωνσταντίνου Κυρανάκη.
Ο βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας βρέθηκε στο πάνελ τηλεοπτικής εκπομπής όπου και τόνισε πως η επιστημονική κοινότητα «έχει σταθεί κατώτερη των περιστάσεων» μιας και έχει καθυστερήσει χαρακτηριστικά να βρει το εμβόλιο για τον κορονοϊό.
Λίγο μετά την παραπάνω τοποθέτηση, άπαντες οι επιστήμονες ανά τον πλανήτη υπέβαλλαν τις παραιτήσεις τους ντροπιασμένοι, σχολιάζοντας πως τίποτα δεν έχει πια νόημα, αφού δεν κατάφεραν να απογοητεύουν τον κ. Κυρανάκη, ενώ ήδη ζήτησαν από τον ίδιο να συστήσει επιτροπή που θα αναλάβει πλέον τις έρευνες.
Το «Κουλούρι» επικοινώνησε με τον πολιτικό, ο οποίος μόλις έμαθε ότι όλοι οι επιστήμονες είναι πλέον άνεργοι, προσφέρθηκε να τους βοηθήσει να φτιάξουν το βιογραφικό τους.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.