Τι είναι αυτό το παράξενο φυλλάδιο με τις οδηγίες συντήρησης ενός άσχημου σκέπαστρου αναρωτιέται εδώ και σχεδόν 20 χρόνια Ιάπωνας πρώην αθλητής των 400 μέτρων, ο οποίος είχε συμμετάσχει στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2004.
Ο βετεράνος πρωταθλητής, είχε βρει στα σκουπίδια των εγκαταστάσεων ένα μάνιουαλ, το οποίο και πήρε μαζί του για συναισθηματικούς λόγους, μιας και επρόκειτο για την πρώτη του μεγάλη διοργάνωση και θέλησε να έχει μαζί του όσα περισσότερα σουβενίρ μπορούσε.
Έκτοτε, έχει επιχειρήσει δεκάδες φορές να αποκρυπτογραφήσει το περιεχόμενο του, δίχως όμως επιτυχία, θεωρώντας πως πρόκειται για οδηγίες κατασκευής οχήματος που θα φέρει τον άνθρωπο σε επαφή με εξωγήινους πολιτισμούς.
«Δεν θα λύσω ποτέ αυτό το μυστήριο. Σίγουρα πάντως, όποιος το άφησε εκεί θα είναι ιδιοφυΐα, δεν θα το έκανε τυχαία», ακούστηκε να σχολιάζει.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.