Δεν έχουν περάσει παρά ελάχιστες ημέρες από τότε που η αφρικανική σκόνη εγκατέλειψε τη χώρα και ήδη διαβάζουμε νέα ότι επιστρέφει.
Προφανώς, κάτι τέτοιο δεν μπορεί να είναι τυχαίο, αλλά αποτελεί κομμάτι του success story στο οποίο πρωταγωνιστεί η Ελλάδα. Χάρη στο πολυετές πλάνο μας, οι επισκέπτες της χώρας διαρκώς επιστρέφουν και παρατείνουν τη διαμονή τους. Και μάλιστα όχι μόνο στην Αθήνα, αλλά σε όλη την επικράτεια.
Καλωσορίζουμε την αφρικανική σκόνη, ελπίζουμε να απολαύσει τη φιλοξενία μας και να τη δούμε ξανά κοντά μας, γιατί όχι και να αγοράσει κατοικία για να εξασφαλίσει golden visa.
Ο τουρισμός άλλωστε είναι η βαριά βιομηχανία μας.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.