Έκανα χθες μια δήλωση η οποία παρερμηνεύθηκε και έσπευσαν αμέσως τα αντιπολιτευτικά μέσα να μου επιτεθούν.
Προφανώς και δεν εννοούσα ότι αν είχαμε περισσότερες ΜΕΘ, τότε θα είχαμε και περισσότερους νεκρούς. Αυτό που ήθελα να πω ξεκάθαρα, είναι πως αν είχαμε περισσότερους γιατρούς και καλύτερα νοσοκομεία, αν η κυβέρνηση σκόπευε να επιτάξει κι άλλες κλινικές και είχαμε και πιο αποτελεσματικά φάρμακα, τότε δεν θα είχε μείνει Έλληνας ζωνταντός.
Και σε αυτό, δεν θα μπορούσα να είμαι σαφέστερος. Πάλι καλά που κόψαμε λεφτά από το ΕΣΥ, άγιο είχαμε. Καλώ τους δολοφόνους που δωρίζουν ΜΕΘ να σταματήσουν άμεσα. Σταματήστε πια τι κάνετε, έχετε τρελαθεί;
Η μόνη λύση είναι να κλειστούμε όλοι σε μια σπηλιά και να αρχίσουμε να τρώμε μήλα. Ίσως κάτι γίνει έτσι. Και σας παρακαλώ να μην αλλοιώσετε κι αυτή μου τη δήλωση, για να μην θρηνήσουμε κι άλλους νεκρούς.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.