Έχετε γίνει υπερευαίσθητοι σε αυτή τη χώρα πια. Μην πάνε μερικοί αστυνομικοί των ΜΑΤ να ακούσουν Θανάση, αμέσως να μιλήσετε για νύχτα ντροπής.
Δηλαδή αν δεν έχει το κοινό τσίπουρο, αμπέχονα και τζίβες, αλλά στολές και κράνη, απαγορεύεται να μπει; Σας παρακαλούμε πολύ.
Τα παιδιά τρελαίνονται με τον Πεχλιβάνη και τις άλλες επιτυχίες του Θανάση και ενθουσιάστηκαν. Πάνω στον ενθουσιασμό αυτό, αντί να ανάψουν καπνογόνα και φωτοβολίδες όπως συνηθίζεται, άναψαν τα δακρυγόνα που είχαν πάνω τους.
Μετά, το ένα έφερε το άλλο. Μη βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα. Τα λέμε στην επόμενη συναυλία, ήδη ανυπομονούμε. Θα υπάρχει μόνο η σωστή χημεία, αν μας πιάνετε.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.