Έκατσα να δω κι εγώ αυτό το Maestro, την περιβόητη σειρά του Χριστόφορου Παπακαλιάτη. Τώρα που γράφω κι εγώ σειρές κι είμαι άνθρωπος της τηλεόρασης, πρέπει να έχω άποψη.
Ε λοιπόν, με ενόχλησε πολύ. Καταρχάς ο άνθρωπος είναι ψωνάρα, είναι κακός ηθοποιός και παρ΄ όλα αυτά θέλει συνέχεια να είναι μπροστά στην κάμερα και η ιστορία να περιστρέφεται γύρω απ' αυτόν.
Επίσης, θέλει να μοιάζει συνέχεια κουλ και μοντέρνος, να είναι meta και επίσης υπάρχει πολλή μουσική χωρίς λόγο. Θα έκανα την ίδια σειρά πολύ πιο ωραία και θα ήμουν σίγουρα καλύτερος στον ρόλο. Σκέφτομαι να τον σατιρίσω σε ένα από τα επόμενα επεισόδια στα Νούμερα, να φωνάξω παλιούς πρωταγωνιστές του να σπάσουμε πλάκα, με εμένα φυσικά στον βασικό ρόλο.
Και δε θα κλέψουμε το σενάριο από άλλες ξένες σειρές, απλά δε θα έχουμε σενάριο. Φτάνει πια με την τηλεόραση, γεμίσαμε μαϊντανούς και γλάστρες. Στη νέα σειρά που ετοιμάζω, που θα είμαι μπροστά σε μια κάμερα όλο το 24ωρο και θα λέω απόψεις, θα τα πούμε όλα.
Μέχρι τότε, υπομονή. Και τώρα, χορός.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.