Για ακόμη μια φορά, με απογοητεύετε. Όχι όλοι φυσικά, υπήρξε τόσος κόσμος που με στήριξε και με έφερε πρώτο στις δημοσκοπήσεις. Αλλά όλοι οι υπόλοιποι, δεν πρέπει να είστε και τρομερά έξυπνοι.
Λέω μια αλήθεια και ως συνήθως δεν καταλαβαίνετε τίποτα. Αλλά αυτό δεν είναι δικό μου πρόβλημα, είναι δικό σας. Όπως δικό σας πρόβλημα είναι και ότι δεν θα με έχετε στην Ευρώπη, να λέω εκεί τις αλήθειες μου και να αποκαθιστώ την αλήθεια για τους άντρες και την τιμή τους σε πανευρωπαϊκό επίπεδο.
Είστε όλοι χαζοί και δεν σας αξίζει ο Παπανώτας. Σας λυπάμαι, ειλικρινά. Ή μάλλον όχι, δεν σας λυπάμαι, αυτό σας αξίζει.
Καλή ζωή να έχετε.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.