Τη λύση της αποχής αποφάσισε να προκρίνει για ακόμη μία φορά 42χρονος πολίτης, ο οποίος έχει να ψηφίσει από τις εκλογές του 2004.
Η διαφορά όμως σε σχέση με τις προηγούμενες διαδικασίες, είναι πως αυτή την Κυριακή, θα απέχει νιώθοντας έναν έντονο ευρωπαϊκό αέρα. «Είναι άλλη αίσθηση να μην πηγαίνεις σε Ευρωεκλογές, νιώθω πολύ πιο Ευρωπαίος. Είναι διαφορετικό να τους αγνοείς πανευρωπαϊκά», τόνισε μιλώντας στο «Κουλούρι» ο άνδρας, παραχωρώντας μάλιστα δηλώσεις στα αγγλικά.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.