Στην Εισαγγελία του Αρείου Πάγου βρέθηκε το πρωί της Τρίτης ο Νίκος Ανδρουλάκης, για να καταθέσει μηνυτήρια αναφορά.
Σύμφωνα με πληροφορίες από τη Χαριλάου Τρικούπη, η μήνυση αφορά σε θέμα παραβίασης προσωπικών δεδομένων, καθώς στο κινητό του προέδρου του ΠΑΣΟΚ, εντοπίστηκε η παρουσία συνδέσμου που σχετίζεται με το παράνομο λογισμικό παρακολούθησης Predator.
Οι ίδιες πηγές μάλιστα, κάνουν λόγο για σοβαρή υπόθεση απόπειρας παραβίασης του απορρήτου των τηλεφωνικών επικοινωνιών και «ωμή προσπάθεια παγίδευσης» του πολιτικού και καλούν σε άμεση λήψη δράσης από όλα τα αρμόδια όργανα.
Ωστόσο, σύμφωνα με πληροφορίες του «Κουλουριού», το σχέδιο αυτό ναυάγησε, αφού οι ένοχοι δεν κατάφεραν με τίποτα να μείνουν ξύπνιοι για περισσότερα από 35 δευτερόλεπτα, ακούγοντας τον κ. Ανδρουλάκη.
«Δεν είναι εύκολο να μην αποκοιμηθείς ακούγοντας τόσα κλισέ, ενώ η αλήθεια είναι ότι αρκετά δεν τα πιάναμε καν», σχολίαζε μέλος της σπείρας.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.