Με πρόεδρο τον Αλέξη Χαρίτση, κοινοβουλευτικούς εκπροσώπους τους Νάσο Ηλιόπουλο και Ευκλείδη Τσακαλώτο και γραμματέα την Πέτη Πέρκα, θα δώσει το παρόν στη βουλή η νέα κοινοβουλευτική ομάδα των 11.
Οι επίσημες ανακοινώσεις θα γίνουν απόψε μαζί με την ανακοίνωση του ονόματος της ομάδας, στην πρώτη εκδήλωση που θα πραγματοποιήσει ο νέος σχηματισμός. Ωστόσο, σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του «Κουλουριού», η ονομασία της ομάδας δεν θα είναι Αριστερά Μπροστά όπως είχε φημολογηθεί, αλλά Φορέα Αριστερής Λύσης (ΦΑΡΛΥ).
Οι αποχωρήσαντες από τον ΣΥΡΙΖΑ, επανέλαβαν πως δεν θέλουν να αντιπαρατεθούν στο πρώην κόμμα τους, χωρίς ωστόσο να έχει διευκρινιστεί αν η νέα ονομασία αποτελεί άνοιγμα προς τον Στέφανο Κασσελάκη, λόγω του εορτάζοντος σκύλου του.
Με ενδιαφέρον όμως αναμένονται και οι σημερινές τους τοποθετήσεις, με το σύνθημα «Πάμε βόλτα με ΦΑΡΛΥ» να έχει ήδη προκριθεί ως το κεντρικό σλόγκαν.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.