Αδύνατο είναι για τον Τζόκερ να σταματήσει να γελάει δυνατά παρατηρώντας όσα συμβαίνουν τις τελευταίες ημέρες στη χώρα μας, σύμφωνα με όσα διαρρέει το περιβάλλον του γελωτοποιού.
Ο επίδοξος κωμικός, παρακολουθεί φανατικά τις ειδήσεις και δεν κρύβει το χαμόγελό του, αντιλαμβανόμενος πως ο ίδιος αποτελεί το κεντρικό ζήτημα πολιτικής αντιπαράθεσης στην Ελλάδα τα τελευταία 24ωρα. «Μου αρέσει να προκαλώ και να με συζητάνε, αλλά ότι θα φτάσω στο στόμα του Έλληνα πρωθυπουργού και του πρώην πρωθυπουργού δεν το περίμενα. Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω», σχολιάζει ενώ ξεκινά να γελάει υστερικά για το επόμενο πεντάλεπτο.
Ο Τζόκερ τέλος, διαψεύδει τις φήμες πως ο ίδιος βρίσκεται πίσω από τα ανώνυμα τηλεφωνήματα στην αστυνομία, ενώ δεν επιβεβαιώνει ούτε την παρουσία του στην εκπομπή του Γρηγόρη Αρναούτογλου τις επόμενες ημέρες.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.