Ολοκλήρωσε τις εργασίες της το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε η ιδρυτική συνδιάσκεψη της Νέας Αριστεράς.
Η παρθενική διαδικασία του νέου κόμματος, ήταν προγραμματισμένο να λάβει χώρα σε χώρο του ΣΕΦ, ωστόσο λόγω της μικρής προσέλευσης του κοινού, μεταφέρθηκε τελικά στα αποδυτήρια, με τους ομιλητές και τον κόσμο να γίνονται ένα σε μια ζεστή και οικογενειακή ατμόσφαιρα.
«Είμαστε εδώ για την κοινωνία και το καταλάβανε όλοι αυτό το Σαββατοκύριακο, αφού γίναμε όλοι μία μεγάλη παρέα», σχολίασε ο Αλέξης Χαρίτσης, ενώ στη συνέχεια τα μέλη της παράταξης και οι παρευρισκόμενοι μπήκαν σε 3 ταξί και έφαγαν μαζί σε γνωστή ταβέρνα του Πειραιά.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.