Ιδιαίτερα ανάστατος είναι τις τελευταίες ώρες ο Αλκίνοος Δ. από το Ψυχικό, ψηφοφόρος της Νέας Δημοκρατίας για περισσότερα από 30 χρόνια.
Ο 65χρονος, τάραξε όλη τη γειτονιά φωνάζοντας στην γυναίκα του Βούλα «μπάλες, όχι άλλες μπάλες». Όταν ηρέμησε, περιέγραψε πως για ακόμη μια εορταστική περίοδο, αντί για επίδομα ή κάποιο άλλο δώρο, το μόνο που πήρε ήταν οι μπάλες υπουργού.
«Κουράστηκα να βλέπω τις μπάλες τους. Αντί για κάποια αύξηση, κάποιο επίδομα, έστω ένα συμβολικό δώρο, παίρνω πάντα τις μπάλες τους. Τι εφιάλτης. Δεν θέλω να ξαναδώ μπάλα υπουργού ποτέ», κατέθεσε όταν βρήκε κάπως την ηρεμία του, με τη γυναίκα του να συμπληρώνει: «Του είχα πει ότι θα πάρει και πάλι τις μπάλες τους όταν τους ψήφισε, αλλά δεν με άκουγε. Ελπίζω να ήταν η τελευταία φορά».
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.