Ολοκληρώθηκε το πρώτο ντιμπέιτ έπειτα από 8 ολόκληρα χρόνια, με τους πολιτικούς αρχηγούς να εκφράζουν τις θέσεις τους και τον ελληνικό λαό να βγάζει τα συμπεράσμά του.
Ωστόσο, σύμφωνα με τις πρώτες δημοσκοπήσεις που έτρεξαν αργά χθες το βράδυ και νωρίς σήμερα το πρωί, το 81% του ελληνικού λαού αποφάσισε πως η ψήφος του θα πάει στην Ράνια Τζίμα, όποτε εκείνη αποφασίσει να κατέβει στην πολιτική.
Το υπόλοιπο 19% παραμένει αναποφάσιστο σχετικά με το τι θα ψηφίσει, ενώ ένας πολίτης φαίνεται ότι περίμενε την τηλεμαχία και πλέον, έχει κατασταλάξει σχετικά με το κόμμα που θα επιλέξει.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.