Για τρίτη ημέρα συνεχίζει να καίει τα πάντα στο πέρασμά της η πυρκαγιά στη Δυτική Αττική, με αρκετά σπίτια να έχουν τυλιχτεί στις φλόγες.
Ο υπουργός Κλιματικής Κρίσης και Πολιτικής Προστασίας, Βασίλης Κικίλιας, δεν έχει σταματήσει δευτερόλεπτο να εργάζεται σκληρά, ωστόσο βλέποντας πως η κατάσταση είναι αρκετά δύσκολη, αποφάσισε να πάρει τα πράγματα στα χέρια του.
Έτσι, σε λίγη ώρα θα βρεθεί στο μέτωπο της φωτιάς, για να συνομιλήσει ο ίδιος μαζί της, προσπαθώντας με τη ρητορεία και την επιχειρηματολογία του να την πείσει να σβήσει. «Ο Βασίλης έχει πολλές αρετές, η παρρησία όμως ίσως είναι η μεγαλύτερη. Αν δεν καταφέρει κι εκείνος να λογικέψει τη φωτιά, τα πράγματα θα είναι ζόρικα», σχολίαζαν πηγές της κυβέρνησης.
Εμείς επικοινωνήσαμε με τον Υπουργό, ο οποίος σχολίασε πως «θα δούμε παιδιά», δίνοντάς μας κουράγιο. Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.