Συνεχίζεται η αναστάτωση με τη διεξαγωγή των απογευματινών χειρουργείων στα δημόσια νοσοκομεία, με την αλλαγή της ώρας να εντείνει το μπέρδεμα.
Συγκεκριμένα, μετά την αλλαγή της ώρας, φαίνεται πως όσα χειρουργεία είχαν προγραμματιστεί μέχρι τις 3 το μεσημέρι, μετατέθηκαν πλέον για τις 4 και έτσι υπολογίζονται ως απογευματινά, με τα νοσοκομεία να ζητάνε χρήματα από τους ασθενείς για τη διεξαγωγή τους. Μάλιστα, όσα είχαν προγραμματιστεί για τις 8 το βράδυ, πήγαν στις 9 κι έτσι θα μετράει διπλή ταρίφα, με το ποσό να διπλασιάζεται.
«Τι να κάνουμε δηλαδή, να τα βάλουμε και με τη φύση; Ας μην άλλαζε η ώρα, δεν θα την πληρώσει η κυβέρνηση και γι΄ αυτό», σχολίασε ο Υπουργός Υγείας, Άδωνις Γεωργιάδης, για να συμπληρώσει: «Κι εμένα πολλές τηλεοπτικές μου εμφανίσεις επηρεάστηκαν λόγω της αλλαγής της ώρας, αλλά δεν γκρινιάζω. Ο δίκαιος αταρακτότατος, ο δ’ άδικος πλείστης ταραχής γέμων, έλεγε ο Επίκουρος».
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.