Ένα σημαντικό πρόβλημα που θα τον απασχολήσει σε 30 χρόνια, έλυσε σήμερα χωρίς να το ξέρει ο μικρός Βασίλης από τη Νεάπολη Αθήνας.
Ο 3 ετών μπόμπιρας, βγήκε μία αντικειμενικά πολύ γλυκιά φωτογραφία από φίλους των γονιών του, η οποία μέσα σε λίγα λεπτά στάλθηκε στο κινητό της μητέρας του, η οποία φυσικά και θα την κρατήσει για τα επόμενα χρόνια και θα του τη στείλει μόλις ο μικρός αποκτήσει το δικό του κινητό.
Η φωτογραφία, στην οποία ο μικρός φαίνεται να κάνει κούνια χαμογελαστός, θα αποτελέσει μάλιστα μια ιδανική profile pic για το Facebook ή όποιο άλλο μέσο κοινωνικής δικτύωσης είναι δημοφιλές τότε, για τον 33χρονο Βασίλη, μιας και σίγουρα όταν την ανεβάσει θα δείξει πολύ γλυκούλης και θα αποσπάσει εκατοντάδες likes, ακόμη κι αν η ζωή τα έχει φέρει έτσι και δεν είναι τόσο όμορφος στις μελλοντικές του πόζες ή δεν βρίσκει αφορμή να χαμογελάσει.
Εμείς επικοινωνήσαμε με τον μικρό, ο οποίος δε θέλησε να κάνει κάποιο σχόλιο επί του θέματος, τραγουδώντας μας απλά έναν στίχο από το ελεφαντάκι.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.