Στα ύψη αναμένεται να ανέβει ο υδράργυρος τις επόμενες ημέρες, με τη θερμοκρασία να αγγίζει σε μερικές περιοχές της χώρας μέχρι και τους 43 βαθμούς.
Ωστόσο, δε φαίνεται να χάνει την ψυχραιμία του ο Νικόδημος Φ. από τα Κάτω Πατήσια, ο οποίος ήδη ξεκίνησε να προσαρμόζεται στα νέα δεδομένα, πηγαίνοντας για δουλειά με το σώβρακο.
«Εντάξει στο γραφείο έχουμε κλιματισμό, αλλά πού να ντύνεσαι τώρα με τέτοια ζέστη, πού να περπατάς από το αμάξι στη δουλειά, δεν παίζουν με αυτά. Αφού δε με αφήνουν να κάνω τηλεργασία, θα πάω να δουλέψω με το σώβρακο. Απ' το να ιδρώνω και να μυρίζω, καλύτερα έτσι, δε γυμναζόμουν τζάμπα άλλωστε ένα μήνα για να βγω στις παραλίες», σχολίασε ο 34χρονος, όσο τσέκαρε ότι δεν είχε κάποιο λεκέ στο σημερινό του σώβρακο.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.