Ρίγη συγκίνησης προκαλεί η περίπτωση του Λούη Σ. από τη Νέα Ερυθραία, ο οποίος έκανε κάτι πραγματικά αδιανόητο για να μπορέσει να απολαύσει δωρεάν μία μπανάνα, μία μπάρα δημητριακών κι ένα ισοτονικό ποτό.
Ο 42χρονος, ξεκίνησε νωρίς το πρωί από τον Μαραθώνα και περίπου 5 ώρες αργότερα, έφτασε στο Καλλιμάρμαρο στάδιο, καλύπτοντας απόσταση 42 χιλιομέτρων, για να μπορέσει να εξασφαλίσει δωρεάν πρόσβαση στα παραπάνω αγαθά.
Εκεί, συγκινημένος και αποκαμωμένος, δέχτηκε τις αγκαλιές της οικογένειάς του και όλοι μαζί μοιράστηκαν όσα ο άνδρας αποκόμισε με το σπαθί του.
«Να δω πόσο πιο χαμηλά θα οδηγήσει τον ελληνικό λαό η κάκιστη διαχείριση της Νέας Δημοκρατίας, που έχει αφήσει την ακρίβεια να θεριέψει, οδηγώντας τους πολίτες στην ανέχεια. Η καθημερινότητα για τους Έλληνες έχει γίνει πραγματικός Μαραθώνιος», ήταν το σχόλιο του Αλέξη Τσίπρα, ο οποίος υποσχέθηκε πως αν επιστρέψει στην εξουσία, η πρόσβαση στις μπανάνες και τις μπάρες δημητριακών θα είναι σαφώς πιο εύκολη.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.