Μεγάλες ημέρες διάγει το stand up comedy στη χώρα μας, με την εμφάνιση σπουδαίων ονομάτων, όπως ο Tom Segura, o Dara Ó Briain, ο Jim Jefferies και η Nikki Glaser σε λιγότερο από ένα μήνα.
Όπως είναι λογικό, οι Έλληνες συνάδελφοί τους εκμεταλλεύονται το ειδικό comedy pass που τους παρέχει το Υπουργείο Πολιτισμού και συρρέουν στα μέρη που εμφανίζονται οι ξένοι κωμικοί, κρατώντας σημειώσεις και ανταλλάζοντας σκέψεις και απόψεις μεταξύ τους.
Μάλιστα, μετά την ολοκλήρωση αυτών των παραστάσεων, θα κληθούν να δώσουν εξετάσεις, με την ύλη να περιλαμβάνει τα bits και την κινησιολογία των σπουδαίων συναδέλφων τους, με τους επιτυχόντες να λαμβάνουν ειδικό πτυχίο, αναγνωρισμένο από το κράτος.
Το «Κουλούρι» επικοινώνησε με σειρά Ελλήνων κωμικών, οι οποίο ωστόσο απλά πρόβαραν τα αστεία που άκουσαν, με τις απαντήσεις τους να μη βγάζουν ιδιαίτερο νόημα.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.