Ιδιαίτερα παραγωγική ήταν η χθεσινή ημέρα για τον Xριστόφορο Παπακαλιάτη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τον ελεύθερο χρόνο που του χάρισε η Κυριακή, περνώντας τις περισσότερες ώρες συνδεδεμένος στο Instagram.
Εκεί, κατάφερε κάτι που στο ξεκίνημα της ημέρας έμοιαζε αδιανόητο, προλαβαίνοντας να πατήσει like σε όλες τις φωτογραφίες που ανέβασαν οι χρήστες του μέσου με αφορμή τη γιορτή της μητέρας. Ο έμπειρος σκηνοθέτης μάλιστα, δε δίστασε να αφήσει και σχόλια αλλά και να στείλει αρκετά προσωπικά μηνύματα, πηγαίνοντας για ύπνο αργά το βράδυ γεμάτος και εμφανώς ικανοποιημένος.
«Να χαίρεστε τις μανούλες σας. Πάντα τέτοια, ειλικρινά θα πήγαινα με όλες τους», σχολίαζε ο καλλιτέχνης, ευχόμενος το Instagram να πλημμύριζε με φωτογραφίες από μητέρες και τις υπόλοιπες ημέρες του χρόνου.
«Κάθε μέρα θα έπρεπε να γιορτάζουν οι μανούλες όλου του κόσμου», κατέληγε, κλείνοντας συνωμοτικά το μάτι.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.