Ακόμη ένα βράδυ δυστυχίας πέρασαν και χθες οι πρωταγωνιστές των σειρών της ελληνικής τηλεόρασης.
Οι ήρωες της μυθοπλασίας, πρωταγωνίστησαν σε ερωτικά τρίγωνα, σε φονικές βεντέτες, ναυάγια, δολοφονίες, αρρώστιες, λιμούς και καταποντισμούς, είτε επρόκειτο για σειρές που διαδραματίζονται στο σήμερα, είτε στο παρελθόν.
Νωρίτερα, οι τηλεθεατές είχαν βιώσει και τη δυστυχία και τις καταστροφές των ειδήσεων, ενώ μόνη τους ελπίδα για χαμόγελο, ήταν η εκπομπή του Γρηγόρη Αρναούτογλου, η οποία παραδόξως τους προκάλεσε ακόμη μεγαλύτερη θλίψη.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο, αρκεί να είναι δυσάρεστο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.