Μέχρι την Κυριακή 14 Ιανουαρίου θα πρέπει να έχουν εκφέρει άποψη για τη νέα ταινία του Γιώργου Λάνθιμου οι Έλληνες πολίτες.
Συγκεκριμένα, αποφασίστηκε να δοθεί παράταση μίας εβδομάδας, δεδομένης της εορταστικής περιόδου κατά την οποία κυκλοφόρησε η ταινία Poor Things, με τους θεατές να οφείλουν να δηλώσουν πώς τους φάνηκε στα social media ή σε οποιοδήποτε άλλο δημόσιο βήμα διαθέτουν.
Μόλις εκπνεύσει η διορία, τότε οι Έλληνες που δεν το έχουν πράξει θα κληθούν να πληρώσουν πρόστιμο, ενώ το ίδιο θα συμβεί και με όσους την παρακολούθησαν μεν, ωστόσο δεν τοποθετήθηκαν για αυτή.
Τέλος, δεν έχει διευκρινιστεί τι θα συμβεί με όσους εξέφρασαν μεν γνώμη, ωστόσο δεν έχουν δει την ταινία, με τις σχετικές ανακοινώσεις να αναμένονται σύντομα. Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.