Ακόμη μια ραδιοφωνική εκπομπή γνωστού αθηναϊκού σταθμού ολοκληρώθηκε πριν λίγο, με τον ηχολήπτη, Χρήστο Δ., να παρεμβαίνει συχνά στα λεγόμενα του διδύμου των παρουσιαστών, σαν να είναι κι αυτό κομμάτι της δουλειάς του.
Ο 45χρονος, ο οποίος κάνει αυτή τη δουλειά τα τελευταία 20 χρόνια, θεωρεί ότι τα καθήκοντά του δεν περιορίζονται απλά στην επιλογή της μουσικής και τη ρύθμιση του ήχου, αφού συχνά-πυκνά συμμετέχει στις συζητήσεις των παραγωγών, με τη φωνή του ίσα ίσα να ακούγεται στο βάθος, προκαλώντας απορία και ενόχληση στους ακροατές.
Παρ' όλα αυτά, ο ηχολήπτης όχι μόνο δεν πτοείται, αλλά πλέον περιμένει την ανακοίνωσή του ονόματός του τουλάχιστον 5 φορές κάθε ώρα της εκπομπής, ενώ σε πηγαδάκια με τους φίλους του, δε διστάζει να την αποκαλέσει «η εκπομπή μας».
Το «Κουλούρι» επικοινώνησε με τον 45χρονο, ο οποίος όμως δεν μπορούσε να μάς μιλήσει αφού όπως είπε μελετούσε διάφορα χιουμοριστικά άρθρα για την αυριανή εκπομπή.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.