Σε λίγες μέρες το καλάθι Άη Βασίλη θα γίνει πραγματικότητα, όπως είχε προαναγγείλει το Υπουργείο Ανάπτυξης.
Σύμφωνα με την τροπολογία που κατατέθηκε, η περίοδος κατά την οποία το καλάθι Άη Βασίλη θα παραμείνει σε ισχύ ξεκινάει την 14η Δεκεμβρίου 2022 και ολοκληρώνεται την 11η Ιανουάριου 2023. Τα παιδάκια, θα μπορούν να στέλνουν μέχρι τα μεσάνυχτα τα γράμματά τους στον Άδωνι Γεωργιάδη, με τον Υπουργό να προχωρά σε μια ακόμη ανακοίνωση.
Συγκεκριμένα, όπως διευκρινίστηκε, το μέτρο με τα μικρά παιδιά τα οποία θα ζητάνε τα δώρα που επιθυμούν καθισμένα στα πόδια του βουλευτή της Νέας Δημοκρατίας πήρε παράταση και σήμερα, με τον κ. Γεωργιάδη να δέχεται επισκέψεις καθόλη τη διάρκεια της ημέρας στο γραφείο του.
Το «Κουλούρι» επιχείρησε να επικοινωνήσει με τον Υπουργό, ο οποίος όμως δεν μπορούσε να μιλήσει άνετα, λόγω της ψεύτικης γενειάδας που φορούσε. Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.