Κατάφερε επιτέλους να φτάσει στο τέλος των όρων χρήσης ιστοσελίδας ο Πάσχος Δ. από το Κορωπί, έπειτα από τρεις κοπιαστικές ημέρες γεμάτες μελέτη, αναζητήσεις στο Google και τηλεφωνικές συμβουλές από τον δικηγόρο του.
Πλέον, ο 44χρονος έχει κλειστεί σε ένα δωμάτιο με στενούς του φίλους, συναδέλφους και φυσικά τον δικηγόρο του και σύντομα, αφού τους ακούσει όλους προσεκτικά, αναμένεται να λάβει τη μεγάλη απόφαση σχετικά με το αν θα τους δεχτεί.
«Δεν είναι παίξε-γέλασε αυτά τα πράγματα. Διαβάζω όλους τους όρους χρήσης πριν επισκεφτώ οποιαδήποτε σελίδα, συμμετάσχω σε διαγωνισμούς ή προβώ σε αγοραπωλησία στο ίντερνετ, μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια», σχολιάζει ο άνδρας για να συνεχίσει:
«Μπορεί να μου παίρνει λίγο χρόνο παραπάνω, αλλά είμαι σίγουρος και δεν την πατάω ποτέ», καταλήγει, πριν μας κλείσει, καθώς εκτός από την απόφαση για τους όρους χρήσης της ιστοσελίδας, έπρεπε να μελετήσει κι άλλους για να αποφασίσει θα προχωρήσει στην αναβάθμιση του λογισμικού του κινητού.
Το «Κουλούρι» παρακολουθεί προσεκτικά την υπόθεση και θα σας ενημερώσει μόλις ο Πάσχος λάβει την τελική του απόφαση.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.