Με παροιμιώδη ψυχραιμία αντιμετωπίζει την άφιξη του εκκαθαριστικού λογαριασμού της ΔΕΗ ο Σπήλιος Δ. από το Παγκράτι, ο οποίος έλαβε τον σχετικό φάκελο πριν από 3 εβδομάδες.
Ο 20χρονος, φοιτητής τρίτου έτους στη σχολή Κοινωνιολογίας της Παντείου, στην οποία και χρωστάει 23 μαθήματα, διατηρεί τον λογαριασμό στο τραπέζι του φοιτητικού του διαμερίσματος, χωρίς καμία απολύτως διάθεση να τον ανοίξει.
Το «Κουλούρι», επικοινώνησε με τον νεαρό σε ένα διάλειμμα από την ενασχόλησή του με το Playstation και το στρίψιμο τσιγάρων, με τον ίδιο να σχολιάζει: «Μαν, λολ εντάξει. Ας είναι όσο θέλει η ΔΕΗ, δεν παίζει καν να την ανοίξω. Θα τη βάλω μαζί με τους άλλους λογαριασμούς και βλέπουμε, γιόλο. Κάποια στιγμή θα κατέβει η μάνα για επίσκεψη και θα τη βάλω να τον ανοίξει. Όλα γαμώ».
Σε ερώτηση για το αν ανησυχεί ότι θα του κόψουν το ρεύμα, ο Σπήλιος απλά γέλασε, λέγοντας πως αυτά συμβαίνουν μόνο σε ελληνικές σειρές. Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.