Ολοκληρώθηκε η διάσκεψη της G7 στη Γερμανία, εκεί όπου οι ηγέτες των ισχυρότερων χωρών του κόσμου συζήτησαν τα μεγαλύτερα προβλήματα που μαστίζουν την ανθρωπότητα.
Ανάμεσα στα όσα συζητήθηκαν, ήταν φυσικά η κλιματική και η επισιτιστική κρίση, με τις ιδέες του Στέφανου Τσιτσιπά να πέφτουν στο τραπέζι από αρκετούς αρχηγούς κρατών, οι οποίοι ακολουθούν τον Έλληνα αθλητή στο Twitter. Έτσι, τόσο η αγορά Tesla, όσο και η φύτευση δέντρων που παράγουν φρούτα για να τρέφονται οι άστεγοι, εξετάστηκαν σαν λύσεις για την κλιματική αλλαγή και την παγκόσμια πείνα, με τα «τιτιβίσματα» του τενίστα να μεταφράζονται σε αρκετές γλώσσες και να αναλύονται ενδελεχώς από ομάδες ειδικών.
Μάλιστα, δεν αποκλείεται στην επόμενη διάσκεψη της G7 να προσκληθεί ο ίδιος ο Στέφανος Τσιτσιπάς ώστε να μιλήσει, ενώ προς το παρόν του ζητήθηκε να κάνει επειγόντως κι ένα tweet για τον πόλεμο στην Ουκρανία, μήπως και επιτέλους η δεύτερη πατρίδα του, Ρωσία, πειστεί να λήξει την εισβολή της στη χώρα. Προς το παρόν πάντως, ο Στέφανος έκανε μια νέα ανάρτηση για το μεγαλείο του ελληνικού καρπουζιού, με την κοινή γνώμη να παρακολουθεί με ενδιαφέρον.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.