Στη δεξίωση που παρέθεσε ο Αμερικανός πρόεδρος Τζο Μπάιντεν προς τιμήν των ηγετών που συμμετέχουν στην εβδομάδα υψηλού επιπέδου της 77ης Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ, έδωσε το «παρών» χθες ο Έλληνας πρωθυπουργός.
Ο Κυριάκος Μητσοτάκης είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει με αρκετούς ομολόγους του, όμως δεν έκρυψε τον προβληματισμό του για το γεγονός πως όποτε βρισκόταν σε κάποιο «πηγαδάκι», παρατηρούσε τους συνομιλητές του να κλείνουν βιαστικά τις συσκευές των κινητών τους τηλεφώνων και να βγάζουν από αυτά τις κάρτες SIM, ενώ όποτε ο Έλληνας ηγέτης τους ρωτούσε κάτι απόρρητο, απέφευγαν να απαντήσουν.
«Τα μέτρα ασφαλείας έχουν ενταθεί, ενώ προφανώς αυτό με τα κινητά ήταν σύμπτωση. Ο νους του πρωθυπουργού δεν πάει ποτέ στο πονηρό», σχολίαζαν μέλη της ελληνικής αποστολής, καθοδόν προς το Μουσείο Μοντέρνας Τέχνης.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.