Βλέπω με απογοήτευση ότι για ακόμη μία φορά τα έχετε βάλει με τον Γιώργο Μπαρτζώκα, έναν από τους αγαπημένους μου προπονητές μπάσκετ, τον οποίο έχω βοηθήσει πολλές φορές με τον τρόπο μου.
Μέχρι και εξώφυλλο σε εφημερίδα έγινε η συνήθεια που έχει να βρίζει εμένα ή τον γιο μου σε κάποιο λάθος παίκτη του ή σε μια άσχημη στιγμή της ομάδας του. Εντάξει, ώρες-ώρες ίσως όντως το παρακάνει, όμως η αλήθεια είναι ότι για το συμβάν της Παρασκευής, του δίνω δίκιο.
Κι εγώ όταν είδα τη βλακεία του Γιαννούλη του Λαρεντζάκη, νευρίασα και έβρισα τον γιο μου, οπότε δεν έκανε πια και κάτι τραγικό. Τελευταία άλλωστε έχει πέσει λίγο ο συγκεκριμένος παίκτης και δεν μπορώ να παρεξηγήσω κανέναν.
Όλα καλά με τον Γιώργο, μάλιστα του προτείνω την επόμενη φορά που θα νευριάσει, να τα βάλει με μένα και να αφήσει τον μικρό απ' έξω. Εγώ πάντως τον στηρίζω μέχρι τέλους.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.