Παρακολουθώ με ιδιαίτερη λύπη τις συγκεντρώσεις των ηθοποιών τις τελευταίες ημέρες, με πρόσχημα δήθεν την αντίδραση στο προεδρικό διάταγμα.
Αηδίες. Σε δουλειά να βρισκόμαστε. Τους καταλαβαίνω όμως. Κάπως πρέπει κι αυτοί οι ρομαντικοί αργόσχολοι αριστεροί να γεμίσουν το χρόνο τους, αφού δεν έχουν καταφέρει να βρουν μία κανονική δουλειά.
Καλό το θέατρο κι οι τηλεοράσεις, αλλά μαζί με τα χόμπι μας, εμείς φροντίσαμε να βρούμε και μία κανονική δουλειά και να μην κάνουμε τους τσαρλατάνους.
Εν πάση περιπτώσει, τους καταλαβαίνω και μάλιστα φρόντισα να τους φωνάξω και στο Μέγαρο Μαξίμου το μεσημέρι της Τετάρτης στις 12, για να γεμίσω λίγο ακόμη το πρόγραμμά τους.
Ελπίζω μόνο να καταφέρουν να ξυπνήσουν.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.