Αρχικά θα ήθελα να εκφράσω τη συμπαράστασή μου στους πληγέντες από τις φονικές πλημμύρες στη Θεσσαλία και τα συλλυπητήρια μου στις οικογένειες όσων χάθηκαν.
Δεν μπορώ όμως να μην καταθέσω και την απορία μου για όσα συνέβησαν. Πώς γίνεται το νερό να μένει στάσιμο και να μην εξατμίζεται; Εγώ ξέρω πως όταν ρίχνεις κάπου νερό, αυτό κυλάει και σιγά-σιγά εξατμίζεται.
Για του λόγου το αληθές, το δοκίμασα και με κουβάδες νερού έξω από το σπίτι μου. Μετά από λίγο, απλά χάθηκε. Βράχηκε ο δρόμος, βράχηκα κι εγώ και εκνευρίστηκε η Τζένη, αλλά το νερό δεν σκέπασε τίποτα.
Κάτι δεν πάει καλά, πρόκειται για κάποιο παράξενο φαινόμενο, ίσως κάποιο πανούργο σχέδιο αλητήριων για να βλάψουν τη χώρα μας.
Δεσμεύομαι όμως ότι θα λύσω το μυστήριο και θα σας ενημερώσω. Σας αφήνω τώρα, να πάω να πειραματιστώ ξανά.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.