Κάθε προσπάθεια να επικοινωνήσει το πρόγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ στον ελληνικό λαό επιχειρεί στη δεύτερη εκλογική μάχη ο Αλέξης Τσίπρας, έπειτα από την αποτυχία των εκλογών της 21ης Μαΐου.
Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, έχει πλέον πειστεί ότι το σχέδιο του κόμματος για τη διακυβέρνηση του τόπου πρέπει να μπει σε πρώτο πλάνο, και κυρίως να πείσει τους νέους, οι οποίοι φαίνεται πως δεν πείστηκαν απλά με το να τους αποκαλεί «μπρο» στο TikTok.
Έτσι, ήδη έχουν ξεκινήσει τα γυρίσματα ενός τραπ βίντεο κλπ, μέσα από το οποίο ο πρώην πρωθυπουργός θα ραπάρει τα βασικά σημεία της στρατηγικής του, συνοδεία γοητευτικών γυναικών με μαγιό, chains και τη συμμετοχή κι άλλων δημοφιλών καλλιτεχνών.
Εμείς ζητήσαμε ένα σχόλιο από τον κ. Τσίπρα, αλλά αρκέστηκε σε ένα λακωνικό «Θα τα πούμε μετά τα γυρίσματα μπρο, peace out».
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.