Βουλευτής του ελληνικού κοινοβουλίου θα είναι και επίσημα σε λίγες ημέρες ο Σπύρος Μπιμπίλας, με το μέλος της Πλεύσης Ελευθερίας να αναλαμβάνει άμεσα και τα νέα του καθήκοντα.
Συγκεκριμένα, ο ηθοποιός και πρόεδρος του ΣΕΗ, αναμένεται να επιφορτιστεί και με το καθήκον της αναγγελίας του θανάτου των πολιτικών προσώπων, μέσω της ιστοσελίδας του στο Facebook. Ο δημοφιλής καλλιτέχνης επιλέχθηκε για το ρόλο αυτό λόγω της πολυετούς του εμπειρίας στην ανακοίνωση θανάτων ηθοποιών και φυσικά αποδέχθηκε με χαρά.
«Νιώθω βαθιά τιμή και μεγάλο χρέος. Ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη», σχολίασε χαρακτηριστικά ο κ. Μπιμπίλας για να προσθέσει «ο εκλιπών ήταν αγαπημένος φίλος και θα λείψει πολύ. Συλλυπητήρια στους οικείους του».
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.