Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η πανελλαδική συνδιάσκεψη των στελεχών που συσπειρώθηκαν γύρω από την υποψηφιότητα της Έφης Αχτσιόγλου.
Εκτός από τις πολιτικές αποφάσεις σχετικά με την αποχώρησή τους από τον ΣΥΡΙΖΑ, τα στελέχη επίσης συμφώνησαν στο εξής, αντί για 6+6 να αποκαλούνται πιο απλά και περιφραστικά ως «οι 12*», καθώς κάτι τέτοιο θεωρήθηκε πιο εμπορικό για λόγους μάρκετινγκ.
Η συγκεκριμένη πρόταση ψηφίστηκε κατά πλειοψηφία, με τις «5+7», «7+5», «4+3» και «Η Αχτσιόγλου και οι 11» να ακολουθούν. «Μία νέα ημέρα για την αριστερά μόλις ξημέρωσε. Η ένωση των 6+6 σε 12 αποτελεί ισχυρό μήνυμα ενότητας», σχολίασε χαρακτηριστικά η Έφη Αχτσιόγλου.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
*12 θεοί της προοδευτικής αριστεράς
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.