Στο έλεος της κακοκαιρίας βρίσκεται για ακόμη μία φορά η πόλη του Βόλου, μόλις μερικές εβδομάδες μετά την κακοκαίρια Daniel που σάρωσε τα πάντα στο πέρασμά του, προκαλώντας ανυπολόγιστες ζημιές.
Μάλιστα, η κυβέρνηση αποφάσισε να μη σπαταλήσει τη στιγμή αυτή πόρους και ενέργεια για την αποκατάσταση των ζημιών και την απόδοση αποζημιώσεων στους πληγέντες, μιας και μοιάζουν βέβαιοι ότι αυτή δεν θα είναι η τελευταία φορά, ανακοινώνοντας πως το ταμείο θα γίνει το καλοκαίρι, ανάλογα με το τι έχει απομείνει στην περιοχή.
«Ε με την γκαντεμιά που τους δέρνει, δεν είναι να κάνουμε τώρα έργα και να σκορπάμε λεφτά. Ας περάσει η οργή του θεού, μπας και αλλάξει κάπως κι η τύχη τους και το βλέπουμε ξανά τότε», σχολίασε στο «Κουλούρι» πηγή κοντά στην κυβέρνηση.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.