Πραγματοποιήθηκε στις αρχές της εβδομάδας η εκδήλωση για την παρουσίαση του ψηφοδελτίου της Νέας Δημοκρατίας για τις Ευρωεκλογές.
Ενώ όλα έδειχναν ότι οι υποψηφιότητες είχαν κλείσει με την ανακοίνωση του εκλεγμένου δημάρχου Χειμάρρας, Φρέντι Μπελέρη, η διαρροή δεξιών ψηφοφόρων προς τα ακροδεξιά κόμματα έχει ανησυχήσει έντονα τον πρωθυπουργό, με αποτέλεσμα να συζητά με το επιτελείο του μία έσχατη λύση.
Συγκεκριμένα, αναζητά υποψηφίους με επώνυμα εθνικών ηρώων, με αυτά των Καραϊσκάκη, Κολοκοτρώνη και Μιαούλη να προτιμώνται, ώστε οι εθνικόφρονες ψηφοφόροι να τους προτιμήσουν, ανακόπτοντας τις διαρροές προς τα δεξιά.
Το κόμμα θα δέχεται αιτήσεις μέχρι το τέλος της εβδομάδας αυστηρά από υποψηφίους με αυτά τα κριτήρια, με τους πιο κατάλληλους να κερδίζουν τις τελευταίες θέσεις.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.