Προβληματισμό προκάλεσαν για ακόμη μία φορά οι εικόνες από τα γήπεδα της χώρας, με τελευταίο παράδειγμα το Παπαστράτειο, εκεί όπου χιλιάδες φίλοι του Ολυμπιακού συνωστίστηκαν χωρίς μάσκες.
Ωστόσο, καθησυχαστικοί εμφανίζονται οι επιστήμονες, με μια νέα έρευνα να δείχνει ότι ο κοροναϊός αδυνατεί να επιβιώσει σε συνθήκες όπως αυτές που δημιουργούνται σε εξέδρες οργανωμένων οπαδών.
«Ναρκωτικές ουσίες, αλκοόλ, βρισιές, φωνές, ιδρώτας, χαμηλή νοημοσύνη. Ακόμη κι αν δεν πεθάνει ο κορονοϊός σε αυτό το φονικό κοκτέιλ που δημιουργείται, θα σηκωθεί να φύγει μόνος του», σχολίαζαν οι ειδικοί.
Πάντως, κοινή επιτροπή των οργανωμένων έχει δρομολογήσει τη δημιουργία συνθήματος για τη μάνα του κορωνοϊού, ώστε να εξασφαλίσει 100% ότι δεν θα τολμήσει να κολλήσει κανέναν οπαδό. Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.