Τους προβολείς της δημοσιότητας έχει πλέον στραμμένους πάνω του για τα καλά ο Γκίκας Μαγιορκίνης, μετά τη συμμετοχή του στις κυβερνητικές ενημερώσεις, στο πλευρό του Νίκου Χαρδαλιά.
Ο λοιμωξιολόγος έχει μάλιστα προκαλέσει ντόρο με κάποιες τοποθετήσεις του, με αποκορύφωμα τη θέση του σχετικά με τον αριθμό των μαθητών ανά τάξη, για την υπεράσπιση της οποίας χρησιμοποίησε και ειδικούς πίνακες και διαγράμματα.
Μάλιστα, ο έμπειρος επιστήμονας σκοπεύει να επιστρατεύσει αντίστοχα διαγράμματα και για να πείσει τον ελληνικό λαό ότι το όνομά του είναι αληθινό, μιας και ελάχιστοι δείχνουν να πιστεύουν ότι μπορεί πράγματι κάποιος να λέγεται Γκίκας Μαγιορκίνης.
Προς το παρόν, το περιεχόμενο των διαγραμμάτων δεν έχει διαρρεύσει, φαίνεται ωστόσο πως ο κ. Μαγιορκίνης δείχνει αποφασισμένος να δώσει για τα καλά ένα τέλος στην παραπάνω παραφιλολογία, με όσα μέσα μπορεί να του διαθέσουν οι γνώσεις και το οικογενειακό του δέντρο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.